Põhitegevus ei ole mee tootmine, see on üks osa kogu tegevustest, kõik on küll seotud mesindusega. Mesindusega tegeletakse kolmandat põlve. Mee kogused on väiksed ja kauplustes mett ei turusta. Mesinik teeb kõik üksi alates mesilastega suhtlemisest kuni vurritamiseni ja suurtootmist ei toimu. Meekäitlemiseks on eraldi hoone kus muid tegevusi ei tehta, seadmed roostevabast terasest, puhtad ja hoolitsetud. Korrapäraselt käib ka Veterinaaramet  ruume kontrollimas. Alati saab ka klient vurritusruumi näha soovi korral.
Hea mesi paneb kurgu natuke kipitama.
Kvaliteetne mesi kristalliseerub varem või hiljem.
Talvel mett ostes tuleks eelistada just kristalliseerunud mett, nii on risk petta saada suhteliselt väike.
Mõnikord on mee peal ka valkjas kiht - need on glükoosikristallid, mis viitavad suurele glükoosisaldusele mees ning mee kõrgele kvaliteedile.
Mett ei soovitata hoida liiga soojas ruumis. 
Mett tee või kohvi sisse pannes tuleb seda võtta meepurgist kuiva lusikaga, liigne niiskus mis võib lusikaga kaasa minna paneb mee käärima.

Ühe lusikatäie mee kogumine on paarikümne mesilase elutöö !

Mesi on tervislik, söö mett !

Mesilased on metsade servades/raielankide/niitude ääres. Enamjaolt ongi mesi pärit põdrakanepilt, angervaksalt, vaarikalt, pärnalt, moorputkelt ja paljudelt teistelt metsades /lagendikel leiduvatelt taimedelt.
Kui soovid värsket mett, siis see käib siin kiiresti, täida allolev vorm ja Sulle saadetakse arve ning tellitud kaup.
.................................................................................
Mesi 900g klaaspurgis - 7€
.................................................................................. Toiduplast ämber 1 kg - 7 €  
................................................................................. Klaaspurk 500g - 4€
................................................................................. Kreemjas mesi toiduplast ämber - 1kg 7€
Kreemjas ehk võidemesi on mesi nagu mesi ikka, seda on segatud teatud aja jooksul iga päev, lisatud ega ära võetud ei ole midagi, kõik omadused on alles. Tulemuseks vaid see, et ei kristalliseeru purgis täiesti  tahkeks.
................................................................................. Suir klaaspurgis 150g - 6€ 
Suir on mesilaste poolt ümbertöödeldud õietolm.  Selle toiteväärtus on nii kõrge, et inimene võiks suirast elada. Üks teelusikas suira enne hommikusööki annab kohe hommikul sellise energia ja selguse, et kohvijoomise järgi pole enam vajadust.
Suir on külmal perioodil asendamatu, sest tugevdab immuunsüsteemi. 
Loe juurde siit : https://et.wikipedia.org/wiki/Suir

................................................................................. Taruvaigu tinktuur, pudel 50ml.  Looduslik antibiootikum.
Külmetuse puhul 15 - 20 tilka sooja tee sisse.
Lisaks saab lugeda erinevate haiguste ravil taruvaigu kasutamisest allolevalt lingilt :  http://manaratas.blogspot.com.ee/search?q=taruvaik
Hind : 6€ 
.................................................................................
Alati võib tulla kohapeale ostma, kindlasti palume ette helistada. Saab vaadata ruume kus meekäitlemine toimub, vurritamise hooajal võimalus vaadata kuidas mesi purki saab. 

Rakveres ja lähiümbruses kohaletoimetamine tasuta. Tellimuse saab esitada siit ja lepime kokku kohaletoimetamise, Teile saadetakse arve. Pakiautomaati tellimisel miinimum kogus 3 purki, lisandub saatekulu.  Saatmise hind pakiautomaati kuni 5kg - 4€. Suuremad kogused kokkuleppel.
Tallinnas alates 10 kilost tasuta koju kätte, seda küll paari nädala jooksul alates tellimuse esitamisest.
Email again:
Kui olete tellimuse ära saatnud, ei tule kinnitust Teie e-postile, siia ilmub kiri, et tellimus saadetud ja te ei pea muretsema. Teiega võetakse ühendust lähima 24h jooksul, saadetakse arve ja pannakse mesi teele peale arve laekumist !