Põhitegevus ei ole mee tootmine, see on üks osa kogu tegevustest, kõik on küll seotud mesindusega. Mesindusega tegeletakse kolmandat põlve. Mee kogused on suhteliselt väikesed ja kauplustes mett ei turusta.
Hea mesi paneb kurgu natuke kipitama.
Kvaliteetne mesi kristalliseerub varem või hiljem.
Talvel mett ostes tuleks eelistada just kristalliseerunud mett, nii on risk petta saada suhteliselt väike.
Mõnikord on mee peal ka valkjas kiht - need on glükoosikristallid, mis viitavad suurele glükoosisaldusele mees ning mee kõrgele kvaliteedile.
Mett ei soovitata hoida liiga soojas ruumis. 
Mett tee või kohvi sisse pannes tuleb seda võtta meepurgist kuiva lusikaga, liigne niiskus mis võib lusikaga kaasa minna paneb mee käärima.

Ühe lusikatäie mee kogumine on paarikümne mesilase elutöö !

Mesi on tervislik, söö mett !

Kui soovid 2018 aasta värsket mett, siis helista või täida allolev tellimisvorm ja Sinuga võetakse ühendust ! 

.................................................................................Kohapealt oma taarasse vurritamise ajal juuli/august, hind 6,5€ kg.
.................................................................................. Toiduplast ämber 1 kg - 7 €   

................................................................................. Klaaspurk kandiline 900gr - 7€

................................................................................. Kreemjas mesi - 1kg 7€ Saadaval augusti lõpust/septembrist.
Kreemjas ehk võidemesi on mesi nagu mesi ikka, kuid seda on segatud nädala jooksul iga päev teatud aja, lisatud ega ära võetud ei ole midagi, kõik omadused on alles. Tulemuseks vaid see, et ei kristalliseeru purgis täiesti  tahkeks. Kreemjas mesi saadaval alates augusti lõpust/septembrist.................................................................................. Taruvaigu tinktuur, pudel 50ml.  Looduslik antibiootikum.
Külmetuse puhul 15 - 20 tilka sooja tee sisse.
Lisaks saab lugeda erinevate haiguste ravil taruvaigu kasutamisest allolevalt lingilt :  http://manaratas.blogspot.com.ee/search?q=taruvaik
Hind : 6€ 

................................................................................. Alati võib tulla kohapeale ostma, kindlasti palume ette helistada. Saab vaadata ruume kus meekäitlemine toimub, vurritamise hooajal saab ka näha kuidas mesi purki saab. Rakveres ja lähiümbruses kohaletoimetamine tasuta ! Tellimuse saab esitada siit ja lepime kokku kohaletoimetamise. Pakiautomaati tellimisel miinimum kogus 3 purki, lisandub saatekulu. Hea kogus on näiteks 5 ämbrit, mahuvad täpselt pappkasti. Saatmise hind pakiautomaati 4€.
Email again:
Kui olete tellimuse ära saatnud, ei tule kinnitust Teie e-postile, siia ilmub kiri, et tellimus saadetud ja te ei pea muretsema. Teiega võetakse ühendust lähima 24h jooksul, saadetakse arve ja pannakse mesi teele peale arve laekumist !